Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Aranżując wnętrze skupiamy się nie tylko na jego walorach funkcjonalnych, ale także estetycznych. Niezwykle ważne jest bowiem, aby były dopasowane zarówno do stylistyki, jak i kolorystyki naszej przestrzeni. Dlatego istotnym elementem przy projektowaniu domu jest wybór odpowiednich drzwi, które będą komponowały się z pozostałymi jej elementami i razem tworzyły harmonijną całość. Na jaki model zdecydować się zależnie od stylu domu? O tym dowiedzą się Państwo w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie Państwa zapraszamy!

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę modeli: od klasycznych, przez przylgowe ramiakowe, bez przylgowe, nowoczesne aż po ukryte. Model, na który się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań pod względem funkcjonalności oraz estetyki.

Do wnętrz w stylu tradycyjnym najczęściej klienci wybierają drzwi wewnętrzne klasyczne oraz przylgowe ramiakowe. Są to modele cechujące się prostą formą, inspirowane klasyką skandynawskiego designu, jednak wzbogacone o dodatkowe elementy takie jak szkło czy dekoracyjne wycięcia. Drzwi przylgowe (popularnie zwane ramiakami) posiadają na krawędziach skrzydeł specjalne wycięcia, dzięki którym dokładniej przylegają do ościeżnicy, a po zamknięciu można zobaczyć charakterystyczny uskok między skrzydłem i futryną. W przypadku modeli bez przylgowych ta różnica poziomów nie jest widoczna, ponieważ samo skrzydło tworzy jedną płaszczyznę z ościeżnicą sprawiając, że zawiasy nie są widoczne.

Szeroki wybór wśród drzwi wewnętrznych mamy także w przypadku nowoczesnych przestrzeni w stylu minimalistycznym, loftowym, glamour czy industrialnym. Dla osób chcących stworzyć ich niepowtarzalny klimat polecamy natomiast modele ukryte i nowoczesne, które charakteryzują się wyjątkowym designem. Cechuje je prostota i możliwość dostosowania do swoich indywidualnych potrzeb. Dlaczego? Ponieważ modele ukryte, tworząc jednolitą płaszczyznę ze ścianą, tworzą zarazem idealne, niezauważalne tło. Dzięki możliwości wykończenia dowolnym materiałem sprawiają, że stanowią niezbędny element każdej przestrzeni, będąc jednocześnie niezauważalne. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzą się także modele wykończone matem, wzorami geometrycznymi lub błyszczącą bielą.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie