Panele laminowane

Przybliżymy Państwu budowę, zalety oraz zastosowanie paneli laminowanych. Podłogi są ważnym elementem przy wykańczaniu wnętrz i najlepiej jak dzieje się ono możliwie najmniej inwazyjnie, w wyniku prostego montażu, bez konieczności użycia specjalnych maszyn. W ofercie Expert Białystok znajdują się zarówno produkty, jak i możliwość ich instalacji – zapytajcie Państwo o szczegóły.

Budowa warstwowa

Składają się z czterech warstw. Dolna to tak zwana warstwa przeciwprężna, która ma za zadanie ustabilizować kształt paneli laminowanych. Kolejna warstwa, środkowa, jest najważniejsza – jest to rdzeń, a zarazem warstwa nośna, a najczęściej jest nią płyta HDF (z języka angielskiego: high-density fibreboar), wykorzystywana przy produkcji wielu innych rodzajów paneli. Następna warstwa, dekoracyjna, decyduje o wyglądzie paneli – tutaj występuje naprawdę ogromna różnorodność. Z kolei warstwa ostatnia, zabezpieczająca, to tak zwany laminat, których chroni zarówno przed odbarwieniami, jak i uszkodzeniami.

Zalety rozwiązania

Przede wszystkim, są wyjątkowo trwałe dzięki warstwie wierzchniej, laminatowi. Odporne są na ścieranie, zabrudzenia, uderzenia czy wgniecenia. Używane nawet wiele lat, nie tracą na estetyce i użyteczności. Łatwo jest utrzymać je w czystości, ponieważ nie wymagają skomplikowanych metod czy konserwacji. Dobrze dobrane, nie gromadzą brudu i kurzu. Występuje bardzo duża różnorodność w kwestii ich wyglądu, ponieważ perfekcyjnie imitują rozmaite materiały. Są niedrogie, a przy tym gotowe na tyle, że po ułożeniu nie potrzebują ani cyklinowania, ani lakierowania. Ich montaż nie należy do trudnych.

Szerokie zastosowanie – klasy ścieralności

Dostarczane przez Expert Białystok panele laminowane poddawane są takim samym badaniom, jak produkty innych producentów. Klasę ścieralności określa się od AC1 do AC5, a im wyższa, tym lepsza. Przyjmuje się, że w domach i mieszkaniach wystarczy ścieralność klasy AC3 – przykładowo w sypialni czy gabinecie. Tam, gdzie występuje większy ruch, w korytarzu czy w salonie, potrzebna będzie ścieralność klasy AC4. Zapraszamy do kontaktu, celem doboru najbardziej odpowiednich rozwiązań.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie